Recent Posts

Legújabb :
Legutóbbi Bejegyzések
View As:
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: pilotkritika. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: pilotkritika. Összes bejegyzés megjelenítése

Pilot: True Jackson


Annak idején a True Jackson című Nickelodeon sorozatot nagyon szerettem, és nagyon sajnáltam, hogy az epizódok nehezen fellelhetők, most is kincsként őrzöm, mert sikerült megszereznem, aminek nagyon örülök. A sorozat True Jackson életét követi nyomon, aki a gimi mellett egy divatcég alelnöke is egyben, és a munkahelyén is helyt kell állnia, ami nem kis feladat.

A Pilotot még sosem láttam, szóval ez új volt nekem, és nagyon tetszett,mindig szeretem így visszanézni az első epizódokat, hisz az évek során rengeteget változik, sőt, akár már a második részben is sok változás fellelhető, például az első részben Amandának vannak barátai, míg a későbbiekben nincsenek, Truenak pedig asszisztense van, akinek a helyére ugye Lulu jön.

Robbie Amell is bemutatkozott az epizódban, vicces volt látni, hogy hol kezdte, ősszel pedig jön a The Flashbe... Nagyon bírtam a karakterét régebben is, bár nem emlékszem, hogy True és közte lett volna valaha is bármi. Arra viszont emlékszem, hogy Truenak nagyon bejött, és ez rengeteg vicces szituációt eredményezett...

Oké, most ennyit tudtam írni, és a nosztalgia-faktor miatt csak 10/10-et tudok adni, nagyon bejött, remélem a többi részt is meg tudom nézni, bár a minőségük nem a legkirályabb.
Rate it :

Pilot: Modern Family


Vagy negyedjére neki kezdtem már a Modern családnak, de az első résznél tovább nem nagyon jutottam. A Teen Choice Awardson viszont Sarah Hyland nagyon szimpatikus lett, szóval úgy döntöttem, itt az ideje az újabb próbának, lévén az első rész tartalmára már nem nagyon emlékeztem, szóval jól is jött. Miről szól a sorozat? Egy nem hétköznapi családról. Jay Pitchett a családfő, aki másodjára házasodott, egy jóval fiatalabb nőhöz, Gloriához, akinek van egy fia előző házasságából, Manny. Jay lánya Claire három gyereket nevel férjével, míg a fia meleg partnerével nevelnek egy frissen örökbefogadott vietnami kislányt.

Úgy érzem, kellett a lelkesedés, mert azóta a második részt is megnéztem, és az sokkal jobban bejött, mint az első. A kedvencem mindenképpen Claire családja, valószínűleg csak azért, mert ők több időt töltenek a képernyőn- vagy csak én érzem így? A többiekkel sincs bajom, mindegyiket megkedveltem már az első rész alatt,bár Mitchell partnere, Cameron, néha kicsit sok, de a második részben már ő is szimpatikusabb volt sokkal.

Ami ezalatt a két rész alatt nem tetszett, hogy a történetek között kevés az átfedés, az első részben a végén összeértek a szálak, míg a másodikban szinte nem is találkozott a három család.. Persze, unalmas lenne minden rész végén egy családi összejövetel, és egy igazi család sem jön össze mindennap/hetente, de azért jó lenne több átfedés egy epizódban a cselekményeket illetően.

Negatívumokból hirtelen csak ennyit tudok felsorolni, megszerettem a Modern Családot. Azt viszont nem tudom, hogy folytatom-e, vagy, hogy mikor, ugyanis az egykamerás komédiákat hajlamos vagyok elhanyagolni, pl. A New Girlben a 9. részig jutottam el, a Happy Endings utolsó évada pedig már több, mint egy éve arra vár, hogy megnézzem- és el is kezdtem, csak nem tudom, hol járok... Szóval, valamikor folytatom, és az első két rész 8/10-et ér.

Rate it :

2014/15: Selfie

Az A to Z után a Selfie első része is kikerült. Az ABC új sorozata Eliza Dooley-t követi nyomon, aki igazi médiasztár, több ezer követője van Instagramon. De ez nem volt mindig így, régebben elég csúnyácska lány volt, viszont már ezt sikerült levetkőznie, és a kedvességet is hátrahagyta. Azonban egy munkahelyi úton eléggé cikis helyzetbe kerül, és senki nem siet segítségére. Ekkor dönti el, hogy változtat, és megkéri egyik munkatársát, hogy faragjon kedves embert belőle. A műsor erről a folyamatról fog szólni.
Az első percekben nem igazán jött be a Selfie által szállított humor, de miután összeállt a két főszereplő, már sokkal jobban bejött az egész, igaz, akkor se nagyon röhögtem fel, inkább csak mosolyogtam. Remélem, az elején látott undorító-dolog-történt-nevessünk-dolog nem fog folytatódni a többi részben, mert én abból nem kérek, de ha azt a vonalat viszik, amit a végén láttunk, az már sokkal szimpatikusabb.
Eliza karakterét nem sikerült megszeretnem, de gondolom ez nem is volt cél, majd amikor már valamikor, esetleg szimpatikusabb lesz, akkor tudom megszeretni, bár, amikor a szomszédjával és a könyv klubbal volt, egész aranyos és jófej lánynak tűnt.

Az epizód lezárása nagyon tetszett, meg a két főhős közös jeleneteit is nagyon bírtam, meg van közöttük a kémia, pár remélem nem lesz köztük később több, mint barátság, az úgy nem lenne az igazi. Mindenesetre a férfi főszereplő, Henry sokkal szerethetőbb és szimpatikusabb, mint Eliza, akárcsak a munkahelyen a recepciós, Charmonique.
A sorozat stílusa amúgy nagyon bejön, ez az Instagramos-képmutogatós dolog, és az egész sztori nagyon ötletes, de nem tudom mennyire fogják odakint szeretni, mert én ettől a résztől nem lettem nagy rajongó. Egyelőre olyan 6/10, nem hiszem, hogy folytatnám a közeljövőben, de ki tudja. Ha nagy a visszhang a premier után, jó értelemben, akkor gondolom folytatom, de akkor sem biztos. Nagyon kíváncsi vagyok a fogadtatására, érdekes az ötlet, azt meg kell hagyni.

Rate it :

2014/15: A to Z

Elkezdték közzétenni az új sorozatok pilotjait, az első szerencsés pedig az A to Z volt (jó, a The Flash és a Constantine első része véletlenül kikerült, de az más). Az egykamerás szitkomban Andrew és Zelda szerelmi történetét követhetjük nyomon, és ezt a narrátor az első percben a tudtunkra adja. Érdekelt a sorozat, hisz Christian Miliottit nagyon megszerettem a How I Met Your Motherban.
A végeredmény eléggé bejött, az egész koncepció nagyon tetszett, a szereplők közötti kémia is jó volt, az viszont nem tetszett, hogy- az első részben legalábbis- csak egymásnak éltek, alig csináltak mást, és annak ellenére, hogy egy randijuk volt, elég sok veszekedés volt utána, pedig még nem is voltak együtt.
Az egymásra találás a végén kicsit nehézkesen indult, ahogy említettem a sok veszekedés miatt, de aztán
aranyosak voltak, ahogy összejöttek, és a történet is cuki. A továbbiakban remélem, hogy nem ennyire kettejük között fog forogni a világ, a mellékszereplőket is meg kéne ismerni, hisz a főszereplők múltját eléggé jól ismertette a Pilot.
Christian Milioti karaktere amúgy elsőre eléggé unszimpatikus, még kell idő, mire megkedveljem, ugyanis az első részben csak hazudott és megsértődött, nagyjából ebből állt a dolga, ami a jövőben kicsit unalmas lehet, szóval remélem nem viszik tovább.

Ben Feldman karaktere se a legjobb, hiszen ő eléggé nyomulós volt, és ez az "egymásnak lettünk teremtve"-duma eléggé rosszul jön ki egy randi után, amiről a lány elviharzott, és igazából szerintem túl nagy feneket kerítettek ennek az egész ezüst ruha dolognak, de legalább épült valami köré a sztori.
Így belegondolva, voltak hibái a sorozatnak, de ez még az első rész, a legamatőrebb epizód, szóval gondolom jobbak fogják követni, legalább is remélem. Nekem 7/10 volt. Amúgy azt sajnálom, hogy ezzel az "Andrew és Zelda 8 hónapig, 3 hétig, 5 óráig és 1 óráig fognak járni"-dologgal leszűkítették a mozgásterüket, és ezt az időt lehet, hogy még az első évadban elérik. De gondolom utána meg jön az esküvő, és az évadzáró nagy kérdése lehet, hogy szakítanak-e vagy összeházasodnak.

Rate it :

Pilotkritika: The Crazy Ones (RIP Robin Williams)

 Sose voltam egy nagy Sarah Michelle Gellar rajongó, se Robin Williams, szóval, nem nagyon izgatott a The Crazy Ones, de azért el akartam kezdeni, kíváncsi voltam a végeredményre. Sokáig halogattam, de azt hiszem a végső löketet Robin Williams halálhíre adta meg hozzá. Nem nagyon kellett csalódnom, de annyira lázba se jöttem az első epizód láttán. A sorozatban Sarah és Robin apa-lánya párost alakít (gondolom ki lehet találni, melyik kicsoda) és ők egy reklámcéget vezetnek. Pár egyéb dolgozók is jelen van a sztoriban, de ők akármennyire szimpatikusak, egyedül csak az asszisztensnő, Lauren maradt meg bennem.

Az első rész sztorija szerint a McDonald's ki akarja rúgni a céget, azért, hogy ezt megakadályozzák, egy reklámdalhoz egy nap alatt kell szerezniük egy nagy nevet. A legtöbb énekesnő ugye elfoglalt, végül Kelly Clarkson marad, de őt is nagyon kell győzködni, hogy belemenjen. Kelly szerepeltetésének nagyon örülök, jó ötlet volt valami ismert nevet hozni, ő pedig remek választás, főleg, hogy még énekelt is. A McDonald's is jó ötlet volt,  így sokkal közelebbinek érezzük a sorozatot.
A poénok annyira nem jöttek be, egyiktől se fogtam a hasam, a maximum, amit kiváltott belőlem, az a mosolygás volt, de egykamerás szitkomként nálam hátrányból is indul, szóval ez is "nagy teljesítmény"-nek mondható már nálam.

Ami viszont pozitívum, hogy Robin Williamsből nem kaptunk sokat, úgy engem néha zavarni szokott, de ebben a mennyiségben (jó, kivéve az első jeleneteit) egész tűrhető volt, nem volt gondom vele.
Sarah Michelle Gellar sem volt rossz, bár vele alapból sincs bajom, csak szimplán a Buffy annyira nem tetszett, a Ringerbe pedig bele se kezdtem, de itt elég szimpatikus és aranyos volt, jó választás volt a szerepre. Vagy eleve hozzáírták?

Ez viszont eléggé kevés ahhoz, hogy beleszeressek a sorozatba. Közel sem volt rossz, olyan 6/10, de egyáltalán nem fogott meg, egy kicsit se, nem éreztem azt, hogy én ezt most megnézem. Pedig Ashley Tisdale szerepel egy későbbi részben, és arra kíváncsi lennék. Igazából a The Crazy Ones nálam most középen lebeg, fogalmam sincs, mi legyen vele. Gondolom majd a jövőben eldől, de mivel nem lesz második évad, ezért nem kell sietnem se, hogy esetlegesen beérjem a premierre.
Rate it :

Pilot: About a Boy

Tavaly májusban, amikor először hallottam az About a Boyról, nem nagyon érdekelt, évad közben is figyelmen kívül hagytam, majd nem rég jöttem rá, hogy amúgy kapott második évadot is, egyetlen újonc NBC-s vígjátékként. Az egykamerás jellegtől egy picit féltem, nekem valahogy mindig jobban bejön az, ha aláröhögéssel csinálják azt, amit csinálnak, mint amikor nem. Szóval, visszatérve, egy ideje már szemezek az About a Boy-jal, s végül tegnap este leültem, és megnéztem az első részt. Volt, amiben csalódtam volt, amiben nem, de szerintem egy ideig maradok a sorozattal, mármint, gyorsan bepótolom a részeket, aztán majd meglátom.
Rate it :
 

Search This Blog

TOP
Copyright © 2014. TV Series+ - All Rights Reserved
Template Created by ThemeXpose